kontakt

 

Fundacja Civis Polonus

 

ul. Warecka 8/49
00-040 Warszawa
Tel.fax: 0 22 827 52 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.civispolonus.org.pl

Więcej informacji chętnie udzieli koordynatorka projektu:


Karolina Wysocka
tel.: 607 046 535
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


 
O fundacji

 

Fundacja stawia sobie za cel rozwijanie postaw obywatelskich umożliwiających jednostkom aktywne uczestniczenie w życiu publicznym. Według nas dobre państwo jest wspólnotą otwartych, kompetentnych i zaangażowanych obywateli.

 

Otwarci

to ludzie lubiący innych, wrażliwi, ufni, umiejący budować więzi międzyludzkie.

                       

Kompetentni

obywatele, to tacy, którzy znają swoje uprawnienia, wiedzą, jak z nich korzystać. To partnerzy administracji publicznej a nie jej petenci.

 

Zaangażowani

czyli wierzący w to, że ich udział w życiu wspólnoty ma sens, troszczący się o jej stan oraz przyszłość, gotowi do brania odpowiedzialności za siebie i innych.

 

 

Cel ten staramy się realizować, podejmując różnorodne działania wzmacniające potencjał jednostek, jako obywateli. Zajmujemy się rozwijaniem kompetencji społecznych jednostek, pozwalających na współdziałanie z innymi, branie odpowiedzialności za sprawy publiczne. Pracujemy z przedstawicielami administracji publicznej, by wspólnie kreować mechanizmy udziału obywateli w procesach decyzyjnych. Tworzymy programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie szkół i gmin.

 

Zapraszamy do polubienia naszych profili na facebooku i do dzielenia się tam wiadomościami o waszych działaniach:
https://www.facebook.com/fundacjacivis
https://www.facebook.com/mlodziezowarada