Zaproszenia

 

Seminarium dla dyrektorów ODN

14.03.2014 (piątek), Warszawa

 

Serdecznie zapraszamy dyrektorów ODN oraz konsultantów ds. edukacji obywatelskiej. Podczas seminarium będą Państwo mogli poznać wypracowany w projekcie model włączania młodych ludzi do procesów podejmowania decyzji w szkole i społeczności lokalnej. Wierzymy, że zainteresuje Państwa możliwość rozszerzenia oferty szkoleń doskonalenia zawodowego dla nauczycieli o edukację obywatelską poprzez pracę z samorządem uczniowskim i młodzieżową radą gminy - w oparciu o wypracowany przez nas model.

 

 

 

 

Ogólnopolska konferencja pt. „Młodzież ma wpływ. Edukacja obywatelska w działaniu”

 

07.03.2014 (piątek), Warszawa, ul. Kredytowa 1

 

Zapraszamy na otwarte spotkanie osób zainteresowanych uczestnictwem młodych ludzi w sferze publicznej.

 

Będziemy rozmawiać o tym, czym jest znacząca aktywność obywatelska młodzieży i zastanawiać się co zrobić, żeby młodzi ludzie mieli systematyczny, istotny wpływ na szkoły i społeczności lokalne, w których żyją. Pokażemy inspirujące przykłady projektów, które dały młodym ludziom wpływ na sprawy publiczne i dały im radość z praktykowania obywatelstwa. Będziemy mówić o demokratycznym wymiarze szkoły, o młodzieżowych radach, i innych przestrzeniach, gdzie aktywność obywatelska może mieć miejsce. Usłyszymy wystąpienia badaczy młodzieży i partycypacji obywatelskiej, ale przede wszystkim spotkamy się z wieloma praktykami, którzy pokażą nam historie sukcesów edukacji obywatelskiej w działaniu.

 

Rejestracja do udziału na stronie: http://www.mlodziezmawplyw.org.pl/zaproszenie

 

 

 

 

Szkolenie dla trenerów

 

20-22.03.2014 (czwartek - sobota), Serock

 

Szkolenie dla 20 trenerów aktywizowania lokalnego, dotyczące  zwiększania partycypacji obywatelskiej młodzieży. Celem projektu jest przygotowanie trenerów do pracy z nauczycielami i przedstawicielami władz lokalnych w zakresie upowszechniania wypracowanego w projekcie modelu włączania młodych ludzi do procesów podejmowania decyzji w szkole i społeczności lokalnej.

 

Uczestnicy zostaną wyłonieni spośród osób i organizacji współpracujących z Fundacją Civis Polonus, ale jesteśmy też otwarci na nowych współpracowników, więc zainteresowane udziałem osoby prosimy o kontakt z koordynatorką projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .  Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapewniamy materiały szkoleniowe, wyżywienie, dwa noclegi i komfortowe warunki pracy w IRB na ul. Wyzwolenia 63 w Serocku. Dojazd uczestnicy zorganizują we własnym zakresie.