Młodzieżowa Rada w Adamowie rozpoczyna prace

- Do Młodzieżowej Rady Gminy postanowiłam kandydować po szkoleniach, w których uczestniczyłam. Napełniły mnie one optymizmem i chęcią do działań. – tak o swojej motywacji mówi Basia Madoń z Turzystwa, która została wybrana wiceprzewodniczącą.

 

Cieszymy się, że pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Adamów była okazją do spotkania wielu osób aktywnych w gminie. Oprócz 15 młodzieżowych radnych obecni byli także przedstawiciele samorządów uczniowskich, dyrektorzy wszystkich szkół, opiekunowie samorządów uczniowskich oraz całe prezydium „dorosłej” rady i oczywiście Wójt Gminy – Sławomir Skwarek i Marta Domańska, opiekunka młodzieżowej rady z Urzędu Gminy.

 

Otwartość najważniejszych osób w gminie na regularne spotkania i dialog z młodymi ludźmi o ich potrzebach i pomysłach, to fundament, na którym można budować sprawną Młodzieżową Radę. I sesja była spotkaniem formalnym i uroczystym, ale co ważne: młodzieżowi radni przeszli też szkolenie i warsztaty integracyjne w nieformalnej atmosferze. Takie szkolenia są ważne dla motywacji i inspiracji do działania.

Obecnie nowowybrani młodzieżowi radni organizują już swoją pierwszą debatę gminną i konsultacje oraz kampanię informacyjną o tym. Będą również uczestniczyć w najbliższej sesji rady Gminy aby zaprosić wszystkich radnych do współpracy. "
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem postawy naszych młodych radnych. Pomimo trwających ferii zgodzili się na spotkanie dotyczące przygotowań do debaty z mieszkańcami. Zdążyli już założyć profil na fb. Z takim zaangażowaniem możemy liczyć na owocne efekty pracy młodzieżowej rady". - mówi Marta Domańska, opiekunka rady. Życzymy powodzenia!